
Fogzás a babáknál
Általában a legtöbb baba első fogai 6 hónapos kor környékén bújnak ki, vannak olyan kisbabák, akiknél három hónapos korban jelenik meg az első tejfog. Lehet olyan is, hogy a folyamat jóval később kezdődik meg. Amennyiben még nem jelentek meg babád fogacskái az első születésnapja környékén, jobb, ha beszélsz védőnőddel vagy gyermekorvosoddal.
tovább olvasom
Tévhitek a szájápolással kapcsolatosan
„ A rossz fogakat örököljük.” Nem teljesen igaz ez az állítás. Minden ember a saját fogainak az egészségéért felel. Örökletes maximum a fogszuvasodás elleni védekezőképesség lehet. Ha a legjobb géneket is örököltük, akkor is tönkre mehetnek a fogaink, ha nem ápoljuk megfelelően őket és nem látogatjuk rendszeresen, félévente fogorvost.
tovább olvasom
Érzékeny fogak ellen
Fogainkra nem csak az édes vagy sós, hideg vagy meleg ételek-italok fogyasztása van hatással, de a fogkefével történő erős dörzsölés sem tesz jót nekik. Ha nem megfelelő a fogmosási technikánk, akkor az íny visszahúzódhat, emiatt szabaddá válhat a zománc-cement terület ez okozhatja az érzékenységet.
tovább olvasom
10 érdekes dolog a fogászat történetéből :)
A világ első fogorvosa, akinek az utókor ismeri is a nevét, i. e. 27. században, Dzsószer fáraó uralkodása alatt tevékenykedő Hesi-Re volt.
tovább olvasom
A fogselyem használata – érdemes megfogadni
A fogselyem helyes használata: Nagyon sokan rossz technikával állnak neki otthon. Az apróbb gond az, hogy így hiába használja a selymet, a lepedék a fogon fog maradni, nagyobb baj, hogy könnyen megsértik az ínyt, így a későbbiekben ínysorvadás alakulhat ki. Nagyon fontos vigyázni a fogak közé behúzódó kis íny-háromszögek épségére.
tovább olvasom
Ínygyulladás a várandóság alatt
A terhesség 9 hónapja alatt különös figyelmet kell fordítani a szájhigiéniára, mivel ebben az időszakban nagyobb az esélye a különböző fogbetegségek kialakulásának a fokozott hormontermelődés miatt. Főként a várandósság 2. és 8. hónapja között kell ügyelni a fogápolásra, amikor nagy eséllyel alakulhat ki az úgynevezett terhességi ínygyulladás.
tovább olvasom
Gócvizsgálat a fogászat területén
A góc legtöbbször egy tünetmentes, fertőzött elváltozás. Fertőzés esetén a gócból kórokozók vagy ezek mérgező termékei áramlanak ki, ezzel gyengítve az immunrendszerünket, illetve különféle betegség kialakulásának okozói is lehetnek.
tovább olvasom
Lehetőleg vigyázzunk fogainkra, de ha bekövetkezik a baj, van rá megoldás!
A fogak számos formában megsérülhetnek. Az orvostudománynak köszönhetően, már több kezelési módszer létezik, hogy megtaláljuk a legjobb megoldást a fog sérülésének pótlására, illetve a teljes fog hiányára is van megoldás.
tovább olvasom
4 furcsa fogászati történet
Egy indiai fiú szájából 232 fogat távolítottak el: Az Indiai Ashik Gavai ínyében egy jóindulatú daganatos betegség következtében 232 fog nőtt, melyet hét óriási műtét során tudtak csak eltávolítani több szakember bevonásával (2 sebész, 2 asszisztens). Az eset rendkívül ritka, mondhatni világrekord.
tovább olvasom
A fogselyem típusai, kinek melyiket érdemes választania
Már mindenhol beszerezhető a fogselyem, legyen az drogéria, gyógyszertár és szupermarketek. Mindenki tudja, hogy a fogak romlása befolyásolhatja az egészségünket – gyenge, egészségtelen, hiányos fogazattal nem lehet megfelelően rágni. Arról nem is beszélve, hogy esztétikusnak sem mondható egy törött fog, hiányos fogsor és a rossz lehelet, ráadásul a fog eredetű gyulladásos góc más jellegű tüneteket is okozhat, ami már nagyon meg tudja keseríteni az életet.
tovább olvasomVisszahívás kérés
Jókai Dental fogászati szakrendelő

Szolgáltatásaink
Tekintse át, hogy milyen szolgáltatásokat vehet igénybe fogorvosaink segítségével!
Megnézem
Fogorvosaink
Fogorvosaink és munkatársaink várják, hogy szakszerű segítséget nyújtsanak a panaszaira.
Megnézem